Lotus gelato
Lotus gelato Zlatý grál zmrzliny! Mega dobré! Mám takový dojem, že cokoli s Lotus příchutí je prudce jedlé. recept: 600 g mléka 3,5% 150 g smetany 33% 30 g glukózového sirupu 60 g cukru 50 g dextrózy 30 g sušeného mléka 1 g GG + 0,8 g LBG 1 g soli 150 g lotus pomazánky postup: Smíchej cukry, sůl, stabilizátory a sušené mléko. Do rendlíku nalej smetanu, mléko a glukózový sirup. Zahřej to na 40°C a přisyp směs cukrů. Prohřej to na 82-84°C asi na 1 minutu, aby se zničily případné bakteriální zárodky. Odstav rendlík z plotny a přidej Lotus pomazánku. Nech chvilku stát, aby se v teple rozpustila a pak to mixni tyčákem, aby se směs homogenizovala. Nech to zchladnout a pak to dej do ledničky minimálně na 4 hodiny. Klidně to nech v ledničce celou noc. Pak to promíchej, protože Lotuska může mít tendenci sedat na dno. Nalej do zmrzlinovacího stroje a nech ho točit. Hotovou zmrzku dej do krabičky do mrazáku ještě na další 2 hoďky, aby ztuhla. Pro ještě lepší zážitek můžeš ...